poniedziałek, 5 marca 2012

OKRĄGŁE STOŁY NA WESELU

Według mnie mają przede wszystkim zalety, sama sprawdziłam. 
Dokonałam takiego wyboru, ponieważ prostokątne stoły nie spełniały moich oczekiwań. Poza tym kojarzyły mi się z typowymi weselami, a szukałam czegoś niestandardowego. Sala bankietowa, w której organizowaliśmy wesele oferowała właśnie takie stoły. Akurat tam występowały one w rozmiarach na 8,10 i 12 osób. 
Główną zaletą okrągłych stołów jest to, że naprawdę uroczo i elegancko wyglądają.
Gości można usadzić np. wg kategorii wiekowej bądź kryterium może być stopień znajomości, dla odważnych - możemy gości trochę pomieszać - oczywiście nie rozdzielając par:) 
Stół Państwa Młodych powinien być w połowie odkryty, tak żeby para młoda była widoczna wszem i wobec oraz choćby dlatego, aby w otwartej połowie ułożyć kompozycję kwiatową. Reszta stołów rozstawiona oczywiście po obu stronach i oczywiście tak jak pozwala na to sala, aby uzyskać także sporo miejsca do tańca i przemieszczania się między stołami. Uzyskuje się wówczas dobrą komunikacyjną przestrzeń między nimi, głównie z myślą o gościach ale także i kelnerach.
Weselnikom łatwo porozumieć się między sobą i wszyscy się widzą - dużą rolę odgrywa tu także odpowiednio dobrana dekoracja na stołach (o tym innym razem). 
Bardzo dobrym pomysłem jest ustawienie w i n i e t e k  z imionami gości i numeracją stołów. To wszystko należy umieścić na tablicy przy wejściu na salę, tak aby każdy z gości już przed wejściem był poinformowany gdzie został posadzony.
Trzeba również zadbać o to, aby kelnerzy dobrze porozstawiali talerze z głównymi posiłkami aby nie było np. takiej sytuacji, iż talerz z jednym rodzajem dania przechodzi z rąk do rąk i w pewnym momencie brakuje tejże potrawy. Należy ją rozłożyć co najmniej na dwóch, trzech dużych półmiskach. Oczywiście mowa jest tutaj o przypadku, gdzie potrawy nie są porcjowane indywidualnie dla każdego gościa. W przypadku podawania porcjowanych dań, chodzi tylko o odpowiednie rozstawienie dań na zimno, sałatek, mięs, przekąsek itp. Wiele tutaj zależy od pracowników lokalu...
Naprawdę polecam.Źródła foto:

www.tenting.com
www.kowoxiqkux.blogspot.com
www.decorationideas.org
www.weddinginvitationdatabase.com
www.classifieds.weddingbee.com
www.thenaturalweddingcompany.co.uk

4 komentarze:

 1. Okrągłe stoły, świetny pomysł! Początkowo pomyślałam, że to bez sensu tak rozdzielać ludzi, ale potem doszłam do wniosku, że przecież i tak rozmawiamy tylko z kilkoma osobami siedzącymi najbliżej, więc długie prostokątne stoły nic nie dają, oprócz tego, że trzeba się przedzierać przez ich cała długość, aby wyjść potańczyć, porozmawiać, albo poprawić fryzurę w toalecie :-) Więc duży + dla okrągłych stołów :-) Fajny pomysł, dzięki :-) wcześniej o tym nie myślałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uczestniczyłam w weselu, na którym goście posadzeni byli właśnie przy okrągłych stołach, jakoś mi nie przypadły one do gustu, jakby mniej wygodne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda opinia jest ważna, dziękuję i pozdrawiam.

   Usuń

Dziękuję za komentarz:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...