wtorek, 28 lutego 2012

LEKKĄ STOPĄ...


Prawda jest taka, że w dniu ślubu, będziesz prawie cały czas na nogach. Będą nieliczne chwile na siedzenie, jak kościół, czy Urząd Stanu Cywilnego, potem czas posiłków w trakcie wesela, jednakże większość czasu będziecie stać, chodzić tańczyć, a może nawet i...biegać:)
Kilka wskazówek na temat jak utrzymać stopy w komforcie przez cały dzień.

Jedną z rzeczy, na których nie powinnaś oszczędzać są
d o b r e  b u t y  ś l u b n e.  Jeśli będą niewygodne sprawią, że trudno Ci będzie utrzymać na twarzy piękny uśmiech:)
Załóż buty z taką wysokością obcasa, na której wiesz, że będzie Ci wygodnie... Trudno powiedzieć dokładnie jaka ma to być wysokość, ponieważ każdej z nas wygodnie jest w innego rodzaju butach. Jedne prawie cały czas chodzą w płaskich balerinkach, inne cudownie czują się w szpilkach. To fakt, że wysokie obcasy wydłużają sylwetkę i dzięki temu wygląda się szczuplej - a o to zwykle nam chodzi;)
Jeśli zdecydujesz się na buciki na wysokich obcasach, podczas siedzenia napinaj mięśnie łydek, dzięki temu nogi troszkę odpoczną. 

Dobrym pomysłem jest zamówienie w salonie ślubnym butów np. od producenta butów tanecznych. 
Buciki firmy Witt na 6 centymetrowym obcasie, które to zamówiłam w salonie sukien ślubnych LANGORIA w Gdańsku, były tak wygodne, że prawie w ogóle nie czułam ich na stopach. Tak tworzone są buty do tańca: muszą dobrze wyglądać i właścicielka ich musi czuć się komfortowo, tańcząc przez wiele godzin. Ich atutem jest fakt, iż można skomponować buty według własnego projektu. Wybieramy model, następnie materiał jakim ma być pokryty (skóra, tafta, satyna), a na końcu jedną z kilkudziesięciu aplikacji. Można również zamówić buty kolorowe, co jest ostatnio dość modne na polskim rynku ślubnym. Coraz częściej spotyka się klientki, które chcą mieć wszystkie dodatki w tym samym kolorze.
Aktualnie salon posiada również obuwie firmy La Boda. Buty te wykonane są ze skóry. W środku również posiadają skórzane wkładki. Dodatkowo wkładki są niezwykle miękkie, co sprawia, że klientki mówią, iż czują się w nich jak w kapciach. Buty La Boda również można zmieniać według własnego uznania. Do każdego modelu dobieramy różne aplikacje.

Jeśli jednak nie zdecydujesz się na takie buty, to nawet para wkładek sprawdzonej firmy Dr Scholl może uczynić ogromną różnicę dla Twoich stóp.
Powinnaś upewnić się, że zamówione buty rzeczywiście są wygodne, spróbuj pochodzić w nich w domu. Jeśli obawiasz się, że Twoje białe lub ecru buciki pobrudzą się, załóż na nie skarpetki, uważaj tylko aby chodząc nie pośliznąć się!

Jeśli masz jakiś problem ze stopami np. wrastające paznokcie, czy odciski, umów się wcześniej na pedicure. W dniu ślubu na pewno będziesz sama sobie za to wdzięczna:)

Aha i jeszcze jedna ważna wskazówka: gdy złapie kurcz pomaga rozciągnięcie przykurczonego mięśnia. Najszybszy ze sposobów: stań na palcach obu nóg.
Źródła foto:
www.langoria.pl
www.witt.com.plponiedziałek, 27 lutego 2012

GDZIE BĘDĄ SPAĆ GOŚCIE WESELNI?

Mamy poniedziałek... 


To dobry moment - mimo, że rozleniwieni po weekendzie, aby pomyśleć o naszym przyjęciu weselnym. Czy mamy już zaklepane miejsce? Rozejrzyjmy się w okolicy, porównajmy oferty, skład menu. 
Istotną kwestią będzie np. sprawa noclegu gości... Czy nasza rodzina jest w większości spoza miejsca, gdzie odbędzie się przyjęcie? Czy mamy gdzie ich przenocować? Czy będziemy oferować przyjęcie wraz z noclegiem?
Z własnego przykładu wiem, że jest to sprawa ważna. Jeśli nasz budżet pozwala na wynajęcie pokojów dla gości, to po kłopocie, jednakże jeśli zaś nie, może to nam samym spędzać sen z powiek...
Jedną z opcji może być porozumienie się z menadżerem hotelu, sali weselnej na wynajęcie pokojów po preferencyjnych cenach dla gości, następnie powiadomienie ich o tym fakcie.
Innym rozwiązaniem może być załatwienie wynajęcia pokojów gdzieś w niedalekiej odległości od miejsca przyjęcia... 
Jeśli mamy możliwości położenia gości u członków rodziny, powinniśmy to ustalić też wcześniej - zarówno z jedną jak i z drugą stroną.
Im wcześniej o tym pomyślimy, tym lepiej. 
Rozważmy to nawet zanim otrzymamy ostateczne potwierdzenie przybycia gości... Łatwiej nam będzie w ostateczności ująć niż dodać.


Źródło:
manolobrides.com

sobota, 25 lutego 2012

TORT WESELNY - WYGLĄD CZY SMAK?

Wiadomo, najlepiej i to i to :)


Znów słów kilka o tortach, chyba jakoś słodko się zrobiło...  Wiadomo, że wygląd jest ważny - przede wszystkim dlatego, że będzie cieszył oczy gości - wprawdzie przez chwilę - ale zawsze;) Jednak drugą istotną sprawą jest to, że będzie pięknie prezentował się na zdjęciach...
Ja do naszego t o r t u "podchodziłam" dwa razy... W cukierni zamówiłam już tort, wpłaciłam zaliczkę i wzięłam do spróbowania "próbkę" do domu. Zarówno moja mama, teściowa, jak i ja zgodnie stwierdziłyśmy, że jest niegodny takiej uroczystości, właściwie bez smaku...  Od początku wiedziałam, że coś mi w nim nie pasuje. Nie podobał mi się do końca wygląd, nieco tandetne różyczki i smak ten, a właściwie jego brak właśnie dopełnił obrazu niezadowolenia... Podziękowałam zatem cukierni za współpracę, odebrałam zaliczkę i udałam się do cukierni, gdzie zaangażowanie miłego cukiernika w mój obraz idealnego tortu wlało miód na moje serce...:) Jedynym minusikiem może było to, 
że nie był 3 piętrowy w sensie "naczyń połączonych" a po prostu leżał na trzech piętrach, lecz zdobienie w formie czekoladowych kwiatków, powtarzało się na każdym z tortów... 
Zdecydowałam też, że każdy tort będzie miał inny smak, sądzę, że było to dobrym pomysłem.
Niestety smaku w obecnej technologii informatycznej nie można oddać, jednakże wygląd jak najbardziej, co wobec tego prezentuję poniżej...


P.S. A i moje ulubione t u l i p a n y znalazły swoje miejsce obok...


fot. przemyslawdurczak.pl

piątek, 24 lutego 2012

KOLOR NIEBIESKI

B L U E  D R E A M
Niebieski jak niebo, morze... To świeżość, czystość, harmonia, szlachetność, dal...  Osoby lubiące niebieski to osoby twórcze, optymiści. Posiadają dużą wyobraźnię, są marzycielskie, raczej spokojne, są dobrymi przyjaciółmi.
Niebieski świetnie współgra z innymi kolorami, może stanowić ciekawe uzupełnienie dekoracji.
Jeśli więc uwielbiasz odcienie niebieskiego, możesz uczynić go swoim kolorem przewodnim wesela... Otoczona ulubionym kolorem będziesz czuła się pewniej i bezpieczniej, spokojna o przebieg imprezy.


Oto kilka ciekawych przykładów dla Was...Źródło zdjęć:

www.reception-wedding.com
www.weddingzilla.blogspot.com
www.maisiefantaisie.co.uk
www.manolobrides.com
www.blog.splendidaffairs.co


Tort ślubny i charmsy

Kilka słów 
o T O R T A C H  W E S E L N Y C H :)  Ciekawą tradycją kubańskich wesel i nie tylko (podobnie np. w Wielkiej Brytanii) jest tort ze wstążeczkami. Cukiernik umieszcza kolorowe wstążki w dolnej warstwie tortu weselnego, tak aby końce wisiały.  Na końcu jednej ze wstążeczek zawiązany jest pierścionek (oczywiście niekoniecznie złoty czy srebrny).

Przed pokrojeniem tortu, panna młoda zbiera wszystkie panny na weselu, i pozwala każdej pociągnąć za jedną ze wstążek. 

Tradycja mówi, że dziewczyna, która wyciągnęła wstążkę z pierścieniem na końcu wyjdzie jako następna za mąż. To trochę inna wersja naszego łapania bukietu...

Inną opcją jest wyciągnięcie wybranej wstążki przez każdego uczestnika wesela. I tak: pierścień przepowiada nadchodzące małżeństwo, serce przepowiada nową miłość, koniczyna szczęście itd. Mogą być to tzw. charmsy, które potem można nosić jako wisiorek i pamiątkę z tego szczególnego dnia.


Aby było oryginalnie, można zaproponować właśnie coś takiego... Co Wy na to?:)

Źródła zdjęć:


www.alexlilly.com
www.wedding-cake-charms.com

www.style.com
www.sweetrootvillage.com
www.forthemomentsifeelfaint.tumblr.com
"Gdy emocje już opadną..."Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz, można po roku z dystansem odnieść się do własnego ślubu i wesela... Nie będę tu zasypywać Was przykładami z własnego wesela-choć ciekawostkami z pewnością się podzielę:), lecz dzielić się spostrzeżeniami na temat bieżących trendów ślubnych, poradami dotyczącymi organizacji wesela. 


Mamy przedwiośnie, a więc zbliża się radosny czas budzącego się życia:) Tak właśnie 
i Wy możecie obudzić się z zimowego letargu i zabrać się za poszukiwanie inspiracji do organizacji ślubu i wesela.
Kilka refleksji na temat kwiatów na stół i bukietów ślubnych. 
T U L I P A N Y ! Jedne z moich ulubionych kwiatów, a może i Waszych? Dajcie się zainspirować...


Źródła zdjęć:www.mcsdallas.com

www.garlandstore.com

www.royal-fleur.com
www.theflowerman.com.au
www.weddingzone.org
www.seattleflowers.com
www.flower-arrangement-advisor.comRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...